Szczepienia w Katedrze Św. Patryka

Ilość miejsc, w których będzie można szczepić zainteresowane tym osoby, powinno się zwiększyć do maksimum.

Tym tropem poszedł dyrektor naczelny katedry St. Patrick’s w Dublinie Gavan Woods i zaproponował, aby wykorzystać kościół do przeprowadzania szczepień. Ponad 800-letnia Katedra z centrum Dublina, już wkrótce, może zmienić się w punkt masowych szczepień, a oferuje ogromną przestrzeń, więc możliwość stworzenia wielu stanowisk do podawania wakcyny.

Największy średniowieczny kościół w kraju, zaproponował już swoje podwoje Departamentowi Zdrowia, co w przypadku Dublina, może być cennym dodatkiem do proponowanych miejsc szczepień.

Dyrektor naczelny Katedry Św. Patryka Govan Woods powiedział:

– Narodowa Katedra Kościoła Irlandzkiego, może stać się miejscem dla wykonywania szczepień. Jesteśmy dość świadomi wsparcia, jakie otrzymaliśmy od państwa, a także prowadzimy rozmowy z rządem, aby zaoferować katedrę, jeśli jest to w ogóle użyteczne, również jako ośrodek masowych szczepień dla obszaru Liberties i Coombe.

W komunikacie dla prasy nie mówi się, aby szczepić się tam mogły wyłącznie osoby wierzące lub jednego tylko wyznania, więc obiekt, o ile zaakceptowany zostanie przez Ministerstwo Zdrowia, jako punkt szczepień, dostępny będzie dla wszystkich.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Premier zapowiada zw
RGData chce obecnoś
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian