Szczepienia w Irlandii – Ty decydujesz!

W zakresie szczepień w Irlandii panować będzie całkowita swoboda, chociaż działać będą programy zachęcające do szczepień i specjalny, zaawansowany technologicznie system.

Jak zapowiedział przewodniczący grupy zadaniowej ds. Covid profesor Brian MacCraith, mieszkańcy Irlandii otrzymają narzędzia, aby chronić się przed powrotem zakażeń, więc oprócz szczepionki, wiele danych, które pomogą podjąć ostateczną decyzję. Zachęcać się będzie również do szczepień, niezależnie od twierdzeń wielu osób, a te uważają szczepionkę za zło, które chce nam szkodzić, jednak tak nie jest, bo szczepionka, ma stać się krokiem do wyjścia z pandemii i zakończyć okres ograniczeń.

Dzisiaj, profesor Brian MacCraith, przedstawi program, którym kierować będzie się, kraj, aby sprawnie wprowadzić szczepionki, następnie szczepienia, co zawarte zostało w wynikach prac grupy utworzonej przez rząd.

Niezależnie od tych informacji, HSE przygotowuje się do uruchomienia zaawansowanego systemu, który pozwoli na samodzielne podejmowanie decyzji o szczepieniach i będzie można również zarejestrować się do szczepień. HSE spodziewa się podpisania umowy na wprowadzenie systemu w najbliższych dniach, a ten, da wiele możliwości, bo będzie można się nie tylko zarejestrować, ale i zarezerwować szczepionkę. System pomocny będzie też samemu HSE oraz rządowi, bo uzyskają wiedzę, ile osób chce się zaszczepić i ile już się zaszczepiło.

Zebrane informacje posłużą również do odpowiedniego zarządzania zamówieniami, żeby dostawy szczepionki były terminowe i nie występowały opóźnienia w dostarczaniu ich na wyspę.

Szef HSE dr Paul Reid podkreślił, że system rejestracji do szczepień, będzie darmowy i dobrowolny, więc nikt, nie będzie musiał się w nim znaleźć, o ile sobie tego nie życzy. System nie będzie wykorzystywany do odnajdywania osób, które odmawiają szczepień, ponieważ jego wprowadzenie, ma być pomocne w sprawnym podawaniu szczepionki, więc bez zbędnych kolejek.

Jak się wydaje, po rejestracji i podaniu kilku szczegółów, system sam zakwalifikuje nas do odpowiedniej grupy, co z kolei pozwoli na wstępne określenie terminu szczepienia. Następnie, system poinformuje nas, kiedy powinniśmy zgłosić się na szczepienie. Taką samą informację otrzymają pracownicy punktu szczepień, do którego zostaniemy przypisani.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij
Man detained over ca
Zabudowa wielorodzin
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian