Szczepienia rozpoczną się…

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała, że szczepienia przeciwko koronawirusowi, rozpoczną się w całej UE w jednym czasie.

Wg Von der Leyen, ważne jest, aby cała Unia Europejska była jednością w tej sprawie, więc oznaczono możliwe terminy rozpoczęcia szczepień. Jak poinformowała na konferencji prasowej przewodnicząca, pierwsze osoby, które znajdą się w grupach wytypowanych przez poszczególne rządy państw unijnych, zaszczepią się 27, 28 lub 29 grudnia, a wszystko uzależnione będzie od terminu zatwierdzenia szczepionki przez Europejską Agencję Leków.

Ursula von der Leyen powiedziała również, że spodziewa się, iż szczepionka firmy Pfizer/BioNTech, zatwierdzona zostanie w terminie, w którym zapowiedziała to zrobić EMA.

Przed zatwierdzeniem szczepionki do użytku, państwa unijne, mogą jedynie przygotowywać się do jej podania oraz przygotowywać centra szczepień i gromadzić zapasy szczepionki, by rozpocząć jej podgniwanie niezwłocznie po opublikowaniu decyzji Europejskiej Agencji Leków.

Bogdan Feręc

Źr: UE

Polska-IE: Udostępnij
PL: Kwarantanna naro
Bankier.pl po raz tr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian