Szanse na białe Boże Narodzenie i Nowy Rok

Jak zwykle przed świętami Bożego Narodzenia, zapytaliśmy największe instytuty meteorologiczne o możliwość opadów śniegu w Irlandii, a odpowiedzi nie są zbyt optymistyczne.

Gis Meteo, czyli rosyjscy meteorolodzy uważają, że święta w Irlandii upłynął pod znakiem częściowego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu, a i stosunkowo wysokiej temperatury. W tym przypadku mówi się, że 24 grudnia, może być nawet 11 stopni Celsjusza, podobnie, jak i 25 grudnia. Jeszcze cieplej może zrobić się w drugi dzień świąt, bo termometry wskazać mogą nawet 12 st. C.

O ile w Wigilię możemy mieć przebłyski słońca, to dwa następne dni pokażą nam pełne zachmurzenie, mówią Rosjanie.

Podobne prognozy przedstawia NOAA, co oznacza Amerykanów, a ci są zdania, że w Irlandii, nie można spodziewać się śniegu, na co wskazuje obecnie układ frontów, które przez najbliższe trzy tygodnie kształtować będą pogodę w naszym rejonie.

Obie agencje zajmujące się obserwacją i przewidywaniem pogody, nie mają też dobrych lub złych informacji o końcu tego i początku przyszłego roku, bo w Sylwestra w Irlandii prawdopodobnie będzie padać deszcz. Na termometrach 31 grudnia zobaczymy ok. 9 stopni Celsjusza. Pierwszy dzień 2020 roku przywita nas słońcem, ale znacznie niższą temperaturą. Termometry 1 stycznia wskazywać mają  do 7 st. C.

Tak szczegółowych odpowiedzi nie udziela jeszcze Met Éireann i rodzimi synoptycy twierdzą, że nie można jeszcze teraz przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem pogody na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, ale progności nie wspominają o możliwości wystąpienia opadów śniegu na Zielonej Wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: GisMeteo/NOAA/Met Eireann

Polska-IE
Doczekamy się zamro
PIĘĆ OSÓB ZATRZYM
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish