System covidowego powiadamiania HSE wprowadza zamęt

Posłeł Fianna Fáil Cathal Crowe wzywa HSE do pilnego przeglądu swojego systemu powiadamiania tekstowego o terminach szczepień Covid-19.

Ludzie zgłaszali brak zaplanowanego czasu, ponieważ uważają, że wiadomość informująca ich o spotkaniu/szczepieniu jest oszustwem ze względu na sposób, w jaki została podana.

Poseł Cathal Crowe:

– Wiadomości tekstowe otrzymywane przez ludzi są bardzo zwyczajne. Zaczynają się od słów „odpowiedz tak, lub nie”. W dzisiejszych czasach ludzie są dość obeznani z oszustwami i wiadmościami phishingowymi, co zostało dobrze zaznaczone w mediach, na Crimeline w RTÉ i tak dalej. W dowolnym momencie w kraju krąży sporo przekrętów tekstowych i z tego powodu wiele osób, jak sądzę, zostało odstraszonych od odpowiedzi na tekst i dlatego straciło na swojej wizycie szczepień. Pewna pani skontaktowała się ze mną na Facebooku po tym, jak to podkreśliłem, mówiąc, że nie odpowiedziała na wiadomość, ale mimo to zgłosiła się na szczepienie w hotelu Radisson o wyznaczonej godzinie, ale nie mogła zostać zaszczepiona przez personel, ponieważ nie odpowiedziała odpowiednio na SMS – inni odrzucili go całkowicie i w ogóle nie uczestniczyli w szczepieniu. Tak więc wiadomość prowadzi do masowego zamieszania i sądzę, że może to w pewnym stopniu tłumaczyć liczbę nieobecności w ośrodkach szczepień. Prowadziłem własne dochodzenie w sprawie tego, jak to się dzieje i wydaje mi się, że HSE zleciło firmie wysyłającej wiadomości masowe wysyłanie wiadomości tekstowych. Ta sama firma ma oczywiście wiele innych umów, w tym z lokalną firmą aukcyjną, więc na przykład osoby, które wcześniej korzystały z usług tego aukcjonera i otrzymały od nich SMS-a, również otrzymują SMS-y z tego samego numeru telefonu komórkowego z HSE, co prowadzi do tego, że ludzie nie ufają legalności wiadomości. Poprosiłem zespół koordynujący szczepienia HSE, aby pilnie przyjrzał się opracowaniu bardziej sformalizowanej wiadomości lub lepszego mechanizmu ogłaszania harmonogramu szczepień. Myślę, że lepsza komunikacja jest bardzo potrzebna, jeśli mamy zapewnić każdemu szczepienie we właściwym czasie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
Najbardziej z powodu
Zwiększone opóźni
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian