Sylwestrowe kontrole Gardy

An Garda Síochána poinformowała, że jutro, 31 grudnia, czyli w Sylwestra, utrzyma punkty kontrolne na drogach, a i wystawi dodatkowe.

Patrole wyjadą na drogi prowadzące do granic hrabstw, ale więcej będzie również kontroli w miastach, gdzie pojawią się policjanci zmotoryzowani i piesi. Główne działania policji mają koncentrować się jednak na osobach próbujących opuścić hrabstwo, w którym przybywają, a powodów, jakie będą na to pozwalać, jest niewiele.

Żeby móc opuścić hrabstwo trzeba to zrobić z istotnego powodu, w tym niezbędnej wizyty, umówionego spotkania z lekarzem, wyprowadzki lub powrotu z miejsca, gdzie spędzało się Boże Narodzenie.

Garda działać będzie w zgodzie z wcześniejszymi postanowieniami rządu, który wprowadził szereg kroczących obostrzeń, a te zaczynają obowiązywać od północy i 1 stycznia 2021 roku.

To oczywiście wariant optymistyczny, bo po dzisiejszej decyzji rządu, możemy spodziewać się znacznie bardziej rygorystycznych zasad w związku z rosnącą ilością przypadków Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij
Spodziewane opóźni
Pełny poziom piąty
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian