Sylwester w Dublinie odwołany

Fáilte Ireland oraz Dublin City Council wydały oświadczenie, a w tym informują o odwołaniu tegorocznej zabawy sylwestrowej w Dublinie.

Tradycyjna uliczna zabawa, która odbywa się z okazji powitania Nowego Roku, niestety została odwołana, a wszystko przez Covid-19. Zarówno Fáilte Ireland, jak i Rada Miasta Dublina, dalekie były od podejmowania tej decyzji, jednak zmuszone niepewną sytuacją oraz potencjalnym zagrożeniem związanym z wirusem SARS-CoV-2, postanowiły, że w na przełomie 2020 i 2021 roku, Sylwester pod gołym niebem w Dublinie, nie będzie organizowany.

Fáilte Ireland podaje, że każdego roku w stołecznej zabawie sylwestrowej uczestniczyło od 80 do 120 tysięcy osób i impreza była największą taką w kraju, a w tym czasie do Dublina, przybywało też wielu gości z zagranicy, więc był to też okres prosperity dla hoteli i zakładów gastronomicznych.

Fáilte Ireland:

– Biorąc pod uwagę te liczby, jest jasne, że wydarzenie nie mieści się w ramach obecnych wytycznych rządu i władz medycznych, więc nie byłoby właściwe, zachęcanie ludzi do gromadzenia się w takiej liczbie.

Organizacja Turystyczna, która odpowiedzialna jest za promocję kraju za granicą i wspieranie działań lokalnych firm turystycznych, zapowiedziała, że wkrótce powstanie organ, „który ma przywrócić życie w Dublinie”. Grupa Destination Recovery Taskforce zgromadzi pod swoimi skrzydłami firmy i organizacje związane z szeroko pojętą gastronomią, turystyką i kulturą, a opracowane mają być metody, przezwyciężenia trudności, na jakie poprzez działalność Covid-19, napotyka sektor turystyczny, gastronomiczny kulturalny i rozrywkowy. Grupa zbada możliwości zwiększenia ruchu turystycznego, z jednoczesnym stosowaniem się do zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym.

Wracając na koniec do decyzji o odwołaniu stołecznej sylwestrowo-noworocznej imprezy, należy się też spodziewać podobnych oświadczeń, które wydawać będą inne większe miasta, w których także takie zabawy na wolnym powietrzu były organizowane. Dublin jest zazwyczaj prekursorem działań, a jego śladem podążają inne władze lokalne.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Do Polski i Niemiec
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian