Święta ciepłe – bez przesady

Już wczoraj irlandzkie media zrobiły sobie festiwal przerzucania się informacjami, jak to będzie gorąco w święta w Irlandii, jednak Met Éireann weryfikuje te informacje, mówiąc, iż kolejny raz prasa w kraju przesadziła ze swoimi wiadomościami pogodowymi.

Owszem z każdym dniem będzie cieplej i jutro temperatura dojdzie do 14 stopni Celsjusza, a i coraz więcej słońca pokazywać będzie się nad wyspą, jednak nie może być mowy, że uderzy w nas fala wielkanocnych upałów w okolicach 23, czy nawet 25 stopni, co można było wyczytać w irlandzkich gazetach.

W czwartek będzie jeszcze cieplej, bo do około 18 stopni, ale tylko na wschodnim wybrzeżu.

Piątek to faktycznie bardzo przyjemne wartości na termometrach, gdyż nawet do 20 stopni Celsjusza, ale z lekkim wiatrem i częściowym zachmurzeniem. W sobotę zrobi się już nieco chłodniej, czyli do 17 stopni na zachodzie i północy, bo reszta kraju cieszyć się będzie wskazaniami do 21 stopni Celsjusza. Sobotni deszcz w Ulster i Connacht, nie powinien być zaskoczeniem, bo tam zawsze pada.

W Niedzielę Wielkanocną temperatury obniżą się i osiągną maksymalnie 17 st. C., a na większym obszarze kraju będzie zaledwie 15 stopni. Zdarzą się też rejony z temperaturą w okolicach 12 st., więc północne rejony będą raczej chłodne. Od poniedziałku więcej deszczu, a temperatura ustabilizuje się na poziomie 11 stopni Celsjusza.

Czyli wczorajsza radość może zostać schowana na okres późniejszy, bo nie będzie w te święta zbyt gorąco, chociaż wszyscy byśmy sobie życzyli, aby tak było.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się:

Bez wsparcia taty
Rząd ma problem z m
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn