Światełko jedności

Rząd Republiki Irlandii zaprasza wszystkich mieszkańców kraju, aby przyłączyli się do akcji, w której oddać będzie można hołd osobom, które zmarły dotknięte pandemią koronawirusa.

Inicjatywę ogłosiła minister kultury, dziedzictwa i Gaeltacht Josepha Madigan, która zaprasza do ustawienia w oknie zapalonej świecy. Akcja ma być ogólnokrajowa, a zaplanowano ją na Wielkanocną Sobotę, natomiast rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jak powiedziała minister Madigan, ten wyraz solidarności, będzie oddaniem czci zmarłym zakażonym wirusem Covid-19, ale też ma stać się wsparciem dla osób chorych, dla pracowników służby zdrowia i dla wszystkich innych, którzy bezpośrednio walczą z koronawirusem.

Poproszono, aby do akcji włączały się pojedyncze osoby, rodziny, przedstawiciele kultury, ale i media, które o godzinie 21:00 w sobotę 11 kwietnia włączą wirtualne światełka dla poszkodowanych z powodu koronawirusa.

W tym samym czasie podświetlone zostaną też wszystkie budynki publiczne i ambasady, które w wyrazie solidarności przyłączyły się do rządowej inicjatywy.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Culture, Heritage and the Gaeltacht

Polska-IE: Udostępnij...
Studio Dublin – 3
WHO chwali Irlandię
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish