Świąteczny prezent od rządu. Zwolnienia zaczną się od jutra

Niektórzy z właścicieli barów, pubów i restauracji, będą mieli przed świętami złą niespodziankę dla swoich pracowników, bo po przyjętym przez rząd rozwiązaniu, tysiące osób przestanie być potrzebnych w sektorze gastronomicznym i hotelarskim.

Wg Restaurant Association of Ireland, w najbliższych tygodniach, pracę straci prawdopodobnie ok. 60 000 osób, a jest też możliwe, o ile restrykcje zostaną zaostrzone, że kolejne prawie 30 000, stanie przed wizją bezrobocia. Ogromna fala zwolnień okresowych lub stałych rozpocznie się już jutro, a wtedy świątecznym prezentem, od rządu, stanie się wypowiedzenie z pracy.

Restaurant Association of Ireland podkreśla również, iż decyzja gabinetu, będzie wstępem do fali bankructw, o czym mówiono już wcześniej, a firmy, szczególnie te małe, próbowały chronić się przed upadkiem, chociaż z mizernym skutkiem. Obecnie, poprzez ograniczenie godzin pracy pubów, restauracji i innych miejsc związanych z rozrywką oraz kulturą, te, mogą kolejnej fali ograniczeń nie przetrzymać, a wiadomo, że liczne grono przedsiębiorców zgłaszało, iż jest w trudnej sytuacji finansowej, głównie poprzez zadłużenia czynszowe.

Na to jednak rząd jest głuchy i poszedł za radą Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, kolejny raz ograniczając możliwość zarobkowania pracownikom, jak i właścicielom lokali.

To oczywiście nie wszystkie zagrożenia, jakie zostały wywołane rządową decyzją, albowiem niepokojące są same zapowiedzi gabinetu, który już teraz twierdzi, że ilość zakażeń będzie wzrastać, co może pociągnąć za sobą poważniejsze następstwa, więc wprowadzone zostaną jeszcze wyższe rygory, a część sektorów, doczeka się zarządzenia o ich całkowitym zamknięciu.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Trendy pozostały te
Ogromny wzrost czyns
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська