Świąteczny prezent może zostać zhakowany

Właściciel gry Minecraft, którym jest Microsoft, ostrzegł rodziców, że niektóre z wersji, mogą być podatne na ryzyko naruszenia zabezpieczeń, a to z powodu luki w zabezpieczeniach online.

Wg Microsoft chodzi o najnowsze wirusy, które łamią wiele kodów bezpieczeństwa, co pozwala przejąć dane lub kontrolę nad komputerem użytkownika. Jak dodaje właściciel gry Minecraft, ryzyko można określić, jako potencjalne, ale występujące, więc należało wydać ostrzeżenie w tej sprawie.

Usterka ma być naprawiona w najbliższym czasie, a luką zabezpieczeń, nie są zagrożone gry Minecraft na smartfony, tablety i konsole gier. Najwięcej zagrożeń występuje w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów. W tym przypadku podjęto też działania radykalne, bo „Minecraft Launcher”, zostanie zamknięty, i wydana będzie wersja z dodatkowymi zabezpieczeniami, co uodporni grę na ataki hakerów.

Jak dodaje Microsoft, do tej pory, do firmy nie dotarły żadne sygnały, że potencjalny problem, wyrządził jakieś poważne uszkodzenia lub naruszenia danych, jednak ze względów bezpieczeństwa, należy wprowadzić poprawki.

Bogdan Feręc

Źr: Microsoft

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Varadkar stawia Dono
Pensje powinny wzros
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська