Świat uziemia Boeingi

Coraz więcej krajów zakazuje lotów samolotom Boeing 737 serii MAX, po katastrofie, do jakiej doszło na lotnisku w Addis Abebie.

Obecnie swoje Boeingi 737 zatrzymały na lotniskach m.in. linie z Chin, Singapuru, Australii, Malezji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajów, a część z nich wprowadziła nawet zakaz lotów tych maszyn w ich przestrzeni powietrznej.

Zakaz lotów maszyn z serii 737 MAX obowiązywać ma do chwili wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu latającego do niedawna w barwach Ethiopian Airlines.

Nad wprowadzeniem zakazu lotów Boeingów 737 MAX zastanawiają się wszystkie kraje (35), których obywatele byli na pokładzie feralnej maszyny. PLL LOT, jak i Irlandzkie władze lotnicze poinformowały wczoraj w godzinach popołudniowych, iż wprowadzają czasowy zakaz lotów maszyn Boeing 737 MAX w polskiej i irlandzkiej przestrzeni powietrznej, uziemiając jednocześnie wszystkie swoje maszyny tego typu.

Można tutaj wspomnieć, że Ryanair korzysta z samolotów Boeing 737-800, jednak nie z serii MAX, których wersji MAX 200, zamówiono około 115 sztuk, ale zamówienie dopiero będzie realizowane.

W kontekście tej informacji można nabrać podejrzeń, jaki był prawdziwy powód odwołania lotu premiera do USA. Jak się okazało premier Leo Varadkar miał już wczoraj lecieć do Stanów Zjednoczonych Ameryki, aby tam osobiście wręczyć prezydentowi USA jedną z 250 rodzajów rośliny bobowatej, czyli koniczynę. Oficjalnym powodem przesunięcia lotu do Stanów było nadzwyczajne posiedzenie rządu, a dotyczyło jakoby Brexitu, jednak może nasz premier miał lecieć Boeingiem 737 i się wystraszył. Prawdy oczywiście się nie dowiemy, a wątpliwości pozostaną.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

Znajdź nas:

Nissan podał datę
Przegrana Theresa Ma
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn