Świadomość ekologiczna Polaków słabo widoczna w zwyczajach zakupowych

Budząca się w Polakach świadomość ekologiczna ciągle jeszcze zbyt słabo jest widoczna w ich zwyczajach zakupowych – mówi w rozmowie z serwisem GOZ dr Urszula Kłosiewicz-Górecka z Zespołu Foresightu Gospodarczego w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

Dr Urszula Kłosiewicz-Górecka z Zespołu Foresightu Gospodarczego w Polskim Instytucie Ekonomicznym zauważa, że z badań różnych ośrodków badawczych wyłania się niejasny obraz świadomości ekologicznej polskich konsumentów.

– Według badania ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przy wyborze produktów codziennego użytku, takich jak żywność czy kosmetyki, Polacy kierują się przede wszystkim ceną i składem produktu. Kwestie związane z ekologią, w tym dotyczące wpływu produktu czy jego opakowania na środowisko naturalne, są dla nich stosunkowo mało istotne – mówi.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

– Równocześnie, Polacy chętnie korzystają z używanych produktów. Z drugiej ręki najchętniej kupowane są samochody, książki i ubrania oraz meble. Preferują natomiast nowy sprzęt sportowy i AGD. Niemal połowa naprawia posiadane przedmioty, ale blisko 40 proc. przyznaje, że kupuje więcej niż potrzebuje. Tłumaczą to głównie atrakcyjnymi promocjami i złymi nawykami – dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

DlaHandlu.pl

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Problem górnictwa w
SARS-CoV-2 przyspies
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian