Surowe ostrzeżenie przed e-papierosami

Czołowi kardiolodzy z całego świata ostrzegają, że nowa używka, która miała stać się rozwiązaniem problemu palenia, jest znacznie bardziej szkodliwa, niż się wcześniej wydawało.

Najnowsze badania wskazują, że skutki dla organizmu e-palacza, mogą być znacznie poważniejsze, a spustoszenia, jakie powoduje wieloletnie palenie e-papierosów, nieodwracalne. Świat medycyny kardiologicznej uznał, iż pary wydobywające się z elektronicznych zamienników naturalnych papierosów, mogą prowadzić do uszkodzeń mózgu, wpływają na działanie serca, uszkadzają naczynia krwionośne oraz płuca.

Kongres Kardiologów zalecił, a dokument przesłany został już do Światowej Organizacji Zdrowia, by zastanowić się nad wprowadzeniem całkowitego zakazu używania e-papierosów, co będzie zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego milionom osób na świecie.

Jednocześnie kardiolodzy powiązali tajemniczą chorobą układu oddechowego, jaka dotknęła głównie mieszkańców USA, z używaniem e-papierosów,  a jednocześnie spowodowała problemy zdrowotne u wielu tysięcy osób na całym świecie.

Kongres Kardiologów chce, aby na początku wprowadzić ostre ograniczenia w sprzedaży i używaniu e-papierosów, a następnie uznać je za nielegalne.

Bogdan Feręc

Źr: World Congress of Cardiologists

Polska-IE
Landlord bez prawa e
Zimowy plan HSE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish