Supermarkety otrzymają pocztówki od swoich klientów

W Irlandii rozpoczyna się właśnie akcja, która ma na celu walkę ze wszechobecnym supermarketowym plastikiem, a ta opierać się będzie głównie na klientach.

The Voice Ireland i Friends of the Earth proponują, aby to klienci sklepów wymogli na detalistach zmianę i zaproponowali im towary, które pozbawione będą plastikowych opakowań. To w konsekwencji zmniejszy ilość produkowanego i wyrzucanego do śmieci plastiku, co przełoży się na niższe zanieczyszczenie środowiska.

Grupy proponujące taką akcję wzywają konsumentów, by i oni włączyli się do akcji, a w tej wysyłali specjalne pocztówki do swoich ulubionych supermarketów, które miałyby zarzucone być prośbami o zmniejszenie ilości towarów pakowanych w plastik.

Pocztówki miałyby wysyłane być do Tesco, Dunnes Stores, Supervalu, Lidl i Aldi, czyli największych sieci handlowych w Irlandii, które pod naporem informacji, iż klienci życzą sobie zmiany opakowań, miejmy nadzieję, zastosują się do tych żądań.

Koordynatorka Voice Ireland Mindy O’Brien powiedziała:

–  Każda osoba w Irlandii wytwarza 61 kg odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych rocznie, więc jesteśmy największym producentem odpadów opakowaniowych w Europie.

To niepokojące i należy to zmienić, dodała na koniec Mindy O’Brien.

Sama akcje wkrótce doczeka się szerokiej kampanii informacyjnej w mediach i w okolicach irlandzkich supermarketów.

Bogdan Feręc

Źr: The Voice Ireland i Friends of the Earth

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd skrytykowany z
Bez maseczki, nie ws
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish