Supermacs niespecjalnie narzeka na ubiegły rok

Dyrektor generalny Supermacs powiedział, że firma, straciła w ubiegłym roku sporą część dochodów, ale nie można w tym przypadku mówić, że 2020 rok, był dla firmy tragiczny.

Pat McDonagh stwierdził, że przez 12 miesięcy 2020 roku, Supermacs stracił ok. 25% swoich typowych dochodów, ale spodziewano się wcześniej, że wynik będzie gorszy. Inaczej przedstawiała się sytuacja firmy w tym roku, bo dochody na poziomie rocznym w kwocie 189,4 mln €, zmniejszyły się do 141,5 mln €, a ogólne dochody holdingu obniżyły się już tylko o 6,7%.

To jednak nazwał dyrektor Supermacs „wynikiem przyzwoitym”.

Pat McDonagh:

– Pierwsze sześć miesięcy tego roku było trudne, ale druga część roku była ogólnie całkiem dobra.

Od ubiegłego roku Supermacs notuje też znacznie zwiększenia zainteresowania swoją usługą drive-thru oraz dostawami domowymi, które rozwinięte zostały w pandemii, a cieszą się stałym powodzeniem u klientów. Supermacs uchronił się też przed likwidacją swoich placówek, a po poprzednim roku, widać już odbicie i sprzedaż powoli wraca do norm wieloletnich.

Grupa Supermacs składa się obecnie ze 110 punktów sprzedaży fast-food i sześciu hoteli, a zatrudniała przed pandemią 1800 osób, a w czasie najcięższych pandemicznych ograniczeń ilość załogi zredukowana została do niewiele ponad 1400 osób. Supermacs ma też plany na przyszłość i już w roku 2022, ma zamiar otworzyć trzy lub cztery kolejne punkty sprzedaży, więc zwiększyć również zatrudnienie. Jedną z pierwszych nowych restauracji Supermacs będzie ta, która pojawi się w Tuam w hrabstwie Galway.

Bogdan Feręc

Źr: Supermacs/Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rośnie irlandzkie z
Irlandia umożliwia
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська