Sukces Gardy. Odnalazła portfel

W tej sprawie nie byłoby nic dziwnego, bo naszej dzielnej irlandzkiej policji czasami uda się coś odnaleźć, ale rzecz początek swój ma dawno, dawno temu.

Na swoim Twitterze An Garda Siochána poinformowała, że odnalazła portfel. Co więcej, udało się ustalić właściciela, a ten był wręcz zszokowany odzyskaniem zguby, gdyż portfel zaginął mu 19 lat temu. Kiedy w okolicach Tallaght policja prowadziła pewne poszukiwania, natknęła się na zakopany w ziemi portfel, a w tym, nadal umieszczone były karta do bankomatu i karta studencka.

Znalazca, którego ustalono poprzez dane z policyjnego systemu PULSE, bo była tam informacja o zaginionym portfelu, stwierdził, że ów stracił w czerwcu 2001 roku. Kiedy policjanci skontaktowali się z właścicielem zguby, to dopiero po kilku minutach przypomniał sobie, że portfel mu zaginął, ale nie ma się czemu dziwić, skoro stało się to prawie dwie dekady temu.

Jak zaznacza w informacji An Garda Siochána, zagadkową sprawę, rozwiązała w 24 godziny.

*

A zapomnieli o 19 latach? W każdym razie gratulujemy irlandzkim śledczym i tak przy okazji, jakieś trzy lata temu, zgubiłem „Leap Card”. Jakby ktoś z policji znalazł, to można się ze mną kontaktować. Ja wiem, macie jeszcze 16 lat, żeby średniej nie zaniżyć. 😉

Bogdan Feręc

Źr: Twitter Garda

Polska-IE: Udostępnij
Minister przygotowuj
ScrewFix otworzy 10
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian