Studio Dublin z Cekcyna – 16 sierpnia 2019 – Bogdan Feręc, Jarosław Starybrat, Marcin Chmara, Ewa i Marek Mieruszewscy

W piątkowym Studiu Dublin tradycyjnie wieści z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Obok przeglądu prasy i korespondencji także łyk sportowych emocji spod nieba Eire – prosto ze Studia Dublin.

Prowadzenie: Tomasz Wybranowski

Wydawca: Tomasz Wybranowski

Realizacja: Dariusz Kąkol


Kuba Grabiasz – Sport Studio Dublin. Fot. arch. Studio 37.

Kuba Grabiasz dzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Kanadzie. Ekspert sportowy Studia Dublinodwiedził w poniedziałek Toronto by zobaczyć mecz baseballa pomiędzy Toronto Blue Jays i Texas Rangers. Podczas rozgrywek padł historyczny wynik 19:3 dla gospodarzy. Fakt ten odbił się szerokim echem w kanadyjskiej prasie – tak dobrego rezultatu nie udało się osiągnąć Kanadyjczykom od lat. Grabiasz opowiada również o 37. pieszej pielgrzymce do Midland w stanie Ontario, w której wziął udział. Rozpoczęła się ona 5 sierpnia, a zakończyła 11 sierpnia.

Bogdan Feręc, portal Polska-IE – Radio WNET Irlandia

Bogdan Feręc, szef portalu Polska-IE.com, opowiada o najnowszych wydarzeniach związanych z Brexitem. Zaznacza przy tym, że rząd irlandzki nie jest w ogóle przygotowany na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednym z problemów Szmaragdowej Wyspy jest bowiem brak jakiejkolwiek infrastruktury granicznej. Współtwórca Studia Dublin przybliża również propozycję jednej z irlandzkich organizacji na rzecz promocji zdrowia. Lobbuje ona za tym, by do 2025 r. cena paczki papierosów wzrosła do 20 euro. Feręc odnosi się także do braku w Irlandii polskiego ambasadora.

Marcin Chmara / Fot. Jan Olendzki, Radio WNET

Marcin Chmara, pomysłodawca i dyrektor Cekcyn Electronic Music Festival, opowiada o organizowanym przez siebie wydarzeniu. XIV edycja tego festiwalu rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 19, a kończy następnego dnia. Przybliża również sylwetki koncertujących artystów. Co ciekawe, nierzadko zawiązują oni z gościem Studia Dublin ciepłe relacje, wielokrotnie powracając na kolejne edycje wydarzenia i zabierając na nie swoich przyjaciół i rodzinę.

Adam Bórkowski, Piotr Skrzypczyk, Jakub Kmieć / Fot. Jan Olendzki, Radio WNET

Adam Bórkowski, Piotr Skrzypczyk i Jakub Kmieć, muzycy i uczestnicy Cekcyn Electronic Music Festival, opowiadają o założonym przez siebie zespole P-Square.

Ewa i Marek Mieruszewscy, właściciele siedliska „Gacanek”, opowiadają o prowadzonym przez siebie miejscu. Na stronie obiektu jest ono opisane następująco: „W samym centrum Borów Tucholskich, za wsią Wielkie Budziska, na polanie pachnącej ziołami, nad brzegiem niewielkiego jeziora stoją trzy chaty kryte strzechą. Tereny te słyną z nieskazitelnie czystego powietrza, krystalicznie czystej wody, przepastnych lasów i rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Powstało tu gospodarstwo agroturystyczne i regionalna galeria sztuki”.

Wnet.FM/Studio Dublin/Polska-IE

Podziel się:

Właściciele galeri
Aleksandra Szwed: Uw
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn