Studio Dublin – 17 grudnia 2021 – Bogdan Feręc Polska-IE.com – muzycznie: Dora Gola i Rob Gitarnik z przyjaciółmi

Piątkowy poranek w sieci Radia WNET należy do Studia Dublin, w którym informacje, przegląd wydarzeń tygodnia i rozmowy. Nie brak dobrej muzyki i ciekawostek z Irlandii. Zaprasza Tomasz Wybranowski.

W gronie gości:

  • Bogdan Feręc – redaktor naczelny portalu Polska-IE.com, Studio 37

Prowadzenie i scenariusz: Tomasz Wybranowski

Redaktor wydania: Tomasz Wybranowski

Współpraca: Katarzyna Sudak i Bogdan Feręc

Oprawa fotograficzna: Tomasz Szustek

Wydawca techniczny: Aleksander Popielarz

Realizatorzy: Miłosz Duda (Warszawa) i Tomasz Wybranowski (Dublin).

W piątkowym Studiu Dublin łączyliśmy się tradycyjnie z Bogdanem Feręcem, szefem najważniejszego portalu irlandzkiej Polonii – Polska-IE.com.

Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie w Irlandii? Wciąż nie wiadomo jakie obostrzenia pandemiczne będą wtedy obowiązywać. Zamknięcie pubów i restauracji o 17, jest, jak mówi Bogdan Feręc, bezpośrednim uderzeniem w społeczeństwo. Dodaje, że w Irlandii zazwyczaj pracuje się do 17.30. Krajowy Zespół Zdrowia Publicznego ostrzega przed dramatycznym wzrostem dziennych zakażeń, które mogą sięgnąć 15-20 tys.

Feręc zauważa, że każda osoba przylatująca do Irlandii musi robić sobie test- PCR jeśli jest niezaszczepiona lub antygenowy jeśli jest zaszczepiona. Mimo szczepień liczba zakażeń nie spada. Po co więc one były?

Tutaj do wysłuchania rozmowa z Bogdanem Feręcem:

https://anchor.fm/radiownet/embed/episodes/Bogdan-Ferc—redaktor-naczelny-portalu-Polska-IE-com–Studio-Dublin–17-12-2021-r-e1brdsf

W przedświątecznym „Studiu Dublin” słów kilka o porywach serca i pomocy dla bezbronnyh i słabych. Tradycje bożonarodzeniowe są niezwykle piękne i mają w sobie mnóstwo magii. Dają dzieciom możliwość ucieczki od codziennych problemów.

Jednak nie we wszystkich domach panuje rodzinna atmosfera, a pod rozświetloną choinką piętrzą się kolorowo zapakowane prezenty…

Akcję dobroczynną PACZKA DLA DZIECKA z DOMU DZIECKA zapoczątkował w roku 2019 muzyk, Robert Madziarz wraz z zaproszonymi przyjaciółmi: Sebastian Wypych z córkami Jagodą i Zosią, Marzena i Inga Kucharska, Tomasz Wałęga, Witek Dominika, Monika Kazyaka (artystka z Soul Records) oraz raperzy Paweł Łopacki i Szymon Gliszczyński – oboje z Soul Records.

12 grudnia 2021 ruszyła druga edycja projektu PACZKA DLA DZIECKA z DOMU DZIECKA II. Ma ona na celu zbiórkę funduszy dla Wychowanków z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku i placówek opiekuńczo-wychowawczych w Waleńczowie i Krzepicach, by mogły mieć piękne i radosne Święta Bożego Narodzenia. Pod opieką tych trzech placówek znajduje się 63 dzieci w wieku od 3 do 18 lat.

Akcję promuje piosenka „Świętuj czas” Roba Gitarnika i Przyjaciół, do której muzykę skomponował Robert Madziarz, a słowa napisała poetka Małgorzata Iżyńska.

Do projektu przez inicjatora akcji zaproszeni zostali wyjątkowi artyści „dobrego serca”: Małgorzata Iżyńska, Marian Lichtman, Anna Maria Adamiak, Stashka, Kornelia Dusza, Maja Adamiak, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Remi Juśkiewicz, Amelia Cierpiał, Sławek Nalepa oraz podopieczne placówek, dla których zorganizowana została akcja – Wioletta Wójtowicz i Angelika Roszkowska.

Wszystkich, którym los dzieci z domu dziecka w święta nie jest obojętny, prosimy o wsparcie inicjatywy za pośrednictwem platformy:  https://zrzutka.pl/j4hzrh

Dora Gola, polska artystka zachwycająca Irlandczyków.

W Studiu Dublin zapraszałem (17 grudnia 2021) na „Muzyczny pojedynek”, gdzie moim gościem jest piosenkarka i tancerka Dora Gola. Artystka, która rodem pochodzi Z Katowic, ale pokochała wraz z rodzicami Szmaragdową Wyspę. 

Artystka, która rodem pochodzi z Katowic w ciągu ostatnich dwóch lat odnosi oszałamiające sukcesy muzyczne w Irlandii.

Miło nam donieść, że każda z jej ostatnich światowych  premier miała miejsce na antenie sieci Radia Wnet.

Tak było latem 2021 z singlem „Dark Sand”. Podobnie wydarzyło się 3 grudnia z singlem „Flying Tree”.

Tutaj do wysłuchania w całości „Studio Dublin” z 17 grudnia 2021:

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Studio 37 Dublin Rad
Xmass Lemmy Tribute
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська