Studio Dublin – 06. 08. 2021 – Bogdan Feręc

Piątkowy poranek w sieci Radia WNET należy do Studia Dublin, w którym informacje, przegląd wydarzeń tygodnia i rozmowy. Nie brak dobrej muzyki i ciekawostek z Irlandii. Zaprasza Tomasz Wybranowski.

W gronie gości:

Bogdan Feręc – redaktor naczelny portalu Polska-IE.com, Studio 37

Prowadzenie i scenariusz: Tomasz Wybranowski

Redaktor wydania: Tomasz Wybranowski

Współpraca: Katarzyna Sudak i Bogdan Feręc

Oprawa fotograficzna: Tomasz Szustek

Wydawca techniczny: Aleksander Popielarz

Realizatorzy: Michał Mioduszewski (Warszawa) i Tomasz Wybranowski (Dublin).

W piątkowym Studiu Dublin łączyliśmy się tradycyjnie z Bogdanem Feręcem, szefem najważniejszego portalu irlandzkiej Polonii – Polska-IE.com.

Bogdan Feręc zauważa, że Irlandii wciąż istnieją istotne obostrzenia odnośnie organizacji imprez w barach. Mogą w nich uczestniczyć ci, którzy mają negatywny wynik testu na koronawirusa lub są zaszczepieni. Muszą oni na dodatek nosić maseczki. Obostrzeń tych nie przestrzegali goście na imprezie, którą zorganizował niezależny poseł Michael Healy-Rae. Parlamentarzysta tłumaczył, że jest przeciwnikiem obowiązujących obostrzeń uznając je za bezsensowne.

Kontrowersje budzi także postępowanie wicepremiera Leo Varadkara, który mianował swoją koleżankę partyjną na stanowisko przedstawiciela ONZ w Irlandii. Irlandzki polityk krytyką się jednak zdaje nie przejmować zbytnio, choć zaczął ostatnio unikać mediów.

Tutaj do wysłuchania rozmowa z Bogdanem Feręcem>>>

Radio Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: