Strefy kibica powinny powstać w Dublinie na Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet tego lata

Strefy kibica na tegoroczne Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet powinny zostać rozważone przez Radę Miasta Dublina, powiedział poseł Fine Gael Alan Farrell.

Ten prestiżowy turniej odbędzie się w lipcu i sierpniu w Australii i Nowej Zelandii, a Irlandia zakwalifikowała się do niego po raz pierwszy.

Poseł Farrell powiedział:

– Sport odgrywa ogromną rolę w irlandzkiej kulturze, zwłaszcza gdy jedna z naszych drużyn narodowych kwalifikuje się do dużego międzynarodowego turnieju. Wszyscy byliśmy bardzo dumni z osiągnięć reprezentacji kobiet, które zakwalifikowały się do tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej i z całą pewnością powinniśmy pokazać nasze wsparcie tutaj, w domu, podczas turnieju. Popyt na bilety na mecze w Irlandii był ogromny, do tego stopnia, że ​​mecz otwarcia przeciwko Australii został niedawno przeniesiony na większy stadion, aby zaspokoić popyt ze strony fanów. Wielu Irlandczyków w Australii, a także fanów podróżujących z Irlandii będzie pod ręką, aby kibicować naszym kobietom w zieleni, jednak wielu nie będzie mogło podróżować, ale będzie chciało dołączyć do kibicowania z domu. Irlandzka kampania rozpoczyna się w czwartek 20 lipca, a pozostałe mecze grupowe odbędą się w środę 26 lipca i poniedziałek 31 lipca i uważam, że strefy kibica powinny być dostępne podczas tych meczów grupowych w Dublinie. Podobne strefy kibica były tworzone, gdy reprezentacja mężczyzn grała w ważnych turniejach. Daty te zbiegają się również z wakacjami szkolnymi i będą doskonałą okazją dla rodzin do kibicowania naszej drużynie narodowej. Rada Miasta Dublina powinna rozważyć, co można z tym zrobić. Przed nami jeszcze dwa miesiące – czasu jest mnóstwo. Te zawody i udział w nich Irlandii mogą zainspirować niezliczoną liczbę młodych ludzi, zwłaszcza młodych dziewcząt, do uprawiania sportu i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ułatwić kibicom i sympatykom wspólne kibicowanie i, miejmy nadzieję, świętowanie, a wspomnienia mogą trwać całe życie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo by Joppe Spaa on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Publiczność prz
F-16 na Ukrainie to