Strajk odroczony

Przedstawiciele SIPTU potwierdzili wczoraj wieczorem informację, która mówi o odroczeniu strajku w służbie zdrowia.

Dzisiejszą akcję strajkową zawieszono, aby umożliwić spokojne prowadzenie rozmów, a te toczą się w Komisji Stosunków Pracy. Dyrektor ds. zdrowia w SIPTU Paul Bell powiedział: Zaplanowana na dzisiaj akcja strajkowa jest teraz odroczona na wniosek WRC. Dzisiaj rozpoczną się dyskusje na temat wdrożenia systemu oceny pracy dla członków SIPTU w służbie zdrowia.

SIPTU zaznacza jednak, iż nie wprowadzono żadnych zmian w strajkach planowanych na 25 i 26 czerwca, a te z całą pewnością się odbędą, jeżeli strony nie dojdą do porozumienia.

Niestety są też złe informacje, ponieważ jak informowaliśmy wczoraj, właściwie wszystkie planowane operacje i zabiegi zostały odwołane, jak również konsultacje medyczne. Szpitale będą jednak rozsyłać do pacjentów informacje o odwołaniu akcji strajkowej, więc spróbują ponownie wypełnić grafik zabiegów.

Do akcji informowania pacjentów o wycofaniu się z dzisiejszej akcji strajkowej włączyło się SIPTU i HSE, które będą swoimi kanałami powiadamiać pacjentów, iż mogą stawić się na planowy zabieg lub konsultację medyczną.

Bogdan Feręc

Źr: SIPTU/HSE

Podziel się:

Vhi podnosi składki
Piłkarski narybek
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn