Stopniowe, ostrożne uruchamianie kraju

Gabinet omówił plany ponownego otwierania gospodarki, ale zapadła tylko jedna konkretna decyzja, a ta dotyczy szkół.

W związku z planami rządu, szkoły w Irlandii, zaczną być stopniowo uruchamiane po 1 marca tego roku, co zaleciał Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego. Tyle konkretów, ponieważ inne decyzje, podejmowane będą dopiero w przyszłym tygodniu, a jak wynika z zapowiedzi, nie możemy spodziewać się niczego przyjemnego, gdyż obostrzenia poziomu piątego, mogą zostać z nami nawet do maja.

Gabinet zaznaczył, że w związku z odchodzeniem od najostrzejszych zasad kwarantanny, uruchamianie gospodarki i obniżanie poziomu ograniczeń, nie może być wprowadzone od razu, więc będzie to kroczące uruchamianie pewnych działów. Wszystko będzie miało jednak związek z implementacją szczepionki wśród mieszkańców kraju oraz poziomem zakażeń.

W przyszłym miesiącu zezwolenia na uruchomienie mogą doczekać się niektóre budowy i to też chyba wszystko, co można obecnie powiedzieć, albowiem z zapowiedzi wynika, że ograniczenia, jakie obowiązują obecnie w Irlandii, poddane zostaną przeglądowi, ale dopiero na początku kwietnia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Polish industrial pr
Ministerialny plan p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian