Statystyki nieco się poprawiają

Kolejna informacja rządu w kwestii zakażeń i śmierci koronawirusowych jest nieco lepsza, a to z powodu niższej liczby zgonów, ale nadal nie można powiedzieć, aby ilość zakażeń istotnie się zmniejszyła.

Na wczorajszej wieczornej konferencji prasowej dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan poinformował, iż w sobotę zmarło 25 osób, a u wszystkich stwierdzono obecność wirusa Covid-19. Ministerstwo Zdrowia zanotowało od początku wybuchu epidemii w Irlandii 1286 przypadków śmiertelnych, a wszystkie łączone są z zakażeniem koronawirusem. Ilość przypadków zakażeń jest wciąż na stosunkowo wysokim poziomie i wczoraj potwierdzono kolejne 343, co podniosło całkowita ich ilość do 21 176.

Aktualnie średnia wieku wszystkich irlandzkich zakażeń wirusem z Chin wynosi 49 lat, więc w ostatnich dniach ten wskaźnik został wyraźnie obniżony. Jeszcze w początkach tego tygodnia częściej mówiło się o zakażeniach wśród osób starszych, jednak obecnie wirus zaczął atakować także młodszą część społeczeństwa.

W kraju do tej pory ze względu na zakażenie wirusem Covid-19 hospitalizowano 2785 osób, czyli 13% z ogółu zarażonych, a na oddziałach OIOM przebywało wczoraj 99 osób.

Wg dr. Tony’ego Holohana cieszy fakt, że coraz mniej osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii, ale nie można obecnie jeszcze stwierdzić, że ten wskaźnik nadal będzie się obniżał.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Większość przestr
Rząd jest podzielon
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish