Stan epidemiologiczny kraju ulegnie pogorszeniu

The Irish Times przeprowadził wśród swoich czytelników sondaż, w którym pytał o zdanie w kwestii postępu rozwoju Covid-19.

Zdania są w tej sprawie podzielone, ale większość respondentów uważa, że za kilka tygodni, będzie znacznie gorzej, więc koronawirus, ponownie głęboko wpłynie na nasze życie. Znakomita większość odpowiedziała, że nasilenie ilości zachorowań, a mówią o pandemii, jest obecnie tylko kwestią czasu, natomiast 1/5 jest przekonana, że obecnie obowiązujące ograniczenia, są zbyt surowe.

58% ankietowanych przez Ipsos MRBI na zlecenie The Irish Times odpowiedziało, że zadowolonych jest z pracy, jaką w tej sprawie wykonuje rząd, natomiast reszta twierdzi, iż mógłby zrobić więcej lub praca gabinetu jest nieodpowiednia.

Wynik ten pokazuje również, gwałtowny spadek poparcia dla pracy rządu w zakresie walki z koronawirusem, co może zwiastować, iż obostrzenia, traktowane są lub będą ze znacznie większą rezerwą.

Pełne opracowanie wyników badania można znaleźć na stronach The Irish Times, a i znajdują się tam również komentarze do wyników sondażu Ipsos MRBI.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Ignorancja na poziom
Rośnie ilość insp
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian