Stały adres na poczcie

Niewiele rzeczy w Irlandii można pozytywnie załatwić, o ile nie posiada się stałego miejsca zamieszkania, a przynajmniej adresu, na który może być przesyłana korespondencja.

Z inicjatywą dla osób bezdomnych wyszła irlandzka poczta, która zaproponowała darmową usługę adresu korespondencyjnego. Intencją An Post jest, aby wszyscy mieszkańcy Irlandii otrzymywali listy, więc mogli komunikować się z urzędami, szkołami, umówić się na wizytę lekarską, ale też otrzymać korespondencję od potencjalnego pracodawcy, nie wyłączając z tego osób bezdomnych.

W związku z tym An Post oferuje obecnie program „Address Point”, który jest odpowiedzią na potrzeby osób bez adresu i chociaż usługa musi być dopracowana, już się rozpoczęła.

Jak dodają władze An Post, trwają obecnie konsultacje z organizacjami charytatywnymi, które pomagają osobom bezdomnym, a dzieje się tak z prostej przyczyny. Otóż pocztowy program „Address Point” działa tylko w swojej podstawowej wersji, czyli jest skrzynką adresowo-odbiorczą dla osób bezdomnych, jednak pocztowcy chcą zrobić znacznie więcej dla osób, które straciły dach nad głową.

Obecnie bezdomni mogą zgłaszać się już do urzędów pocztowych w całym kraju i wybrać dowolny, którego adres stanie się też adresem do korespondencji osoby bezdomnej i w tym właśnie miejscu będzie mógł odbierać całą pocztę, jaka jest do niego kierowana.

An Post informuje również o dwóch nowych usługach, jakie właśnie uruchomiono i są to „Post Money” oraz „Post Commerce”. W pierwszym przypadku oferuje się klientom An Post szeroki wachlarz usług finansowych, nie wyłączając z tego kart kredytowych, systemu pożyczek, ale i możliwości założenia kont walutowych i posiadania wielowalutowej karty płatniczej. „Post Commerce” to usługa skierowana do biznesu, a oferująca nowoczesne rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Znajdź nas:

Zimny Patryk
Paul and Sharon Moll
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn