Średzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Z blisko 3 promilami za kierownicą i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów jechał w środku nocy ulicami miasta. Na miejscu pasażera siedziała 36-letnia właścicielka pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało nie pierwszy raz. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolując teren miasta zauważyli tuż po północy pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zatrzymał się na drodze, zgasił światła i wyłączył silnik. Następnie wysiadł i podszedł do samochodu od strony pasażera. Funkcjonariuszy zdziwiło nietypowe zachowanie mężczyzny i zapytali, czy coś się stało.

Kierujący od początku utrzymywał dystans względem policjantów. Kiedy tylko mundurowi podeszli do niego od razu wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 37-letni średzianin ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany w lutym przez Sąd Rejonowy w Legnicy.

Funkcjonariusze ustalili też, że 37-latek był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Przypomnijmy, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Polska-IE: Udostępnij...
11 lipca Światowym
Dzień Papierowej To
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish