Sprzedaż whisky Jameson rośnie jak szalona

W drugim półroczu 2021 roku sprzedaż whisky Jameson wzrosła horrendalnie, a sprzedano o 22% więcej, niż było to rok wcześniej.

Ogółem w drugiej połowie ubiegłego roku Irish Distillers sprzedało 5,8 miliona skrzynek whisky Jameson, ale nie tylko ten produkt cieszył się uznaniem klientów, bo i inne serie alkoholowe tego wytwórcy, notowały znacznie wyższą sprzedaż. Ogólny wzrost sprzedaży Irish Distillers wyniósł 13%, w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, co może świadczyć, że sprzedawcy hurtowi i detaliczni, zaczęli uzupełniać zapasy, a te były znacznie uszczuplone podczas pandemii.

Największe wzrosty sprzedaży zanotowano na kluczowych rynkach, do jakich trafiają wyroby Irish Distillers i były to Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, gdzie wysłano o 8% butelek więcej, Wielkiej Brytanii, a tam sprzedaż wzrosła o 16% i do RPA, gdyż mieszkańcy tego kraju, kupowali o 41% więcej produktów właściciela marki Jameson.

Najwyższy skokowy wskaźnik wzrostu sprzedaży zanotował Jameson Black Barrel i tej doskonałej whisky sprzedano o 35% więcej.

Ogólny wzrost sprzedaży w 2021 roku wyniósł w Irish Distillers 8,6 miliona skrzynek, a firma spodziewa się w tym roku stabilizacji sytuacji rynkowej i sprzedaży na dotychczas obserwowanych poziomach, chociaż z tendencją wzrostową. Marka Jameson, była też w 2021 roku najszybciej rozwijającą się w sektorze whisky, głównie za sprawą wysokiej sprzedaży.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Distillers

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Inflacja kosztować
Irlandia przyjmie uc
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська