Sprzedaż samochodów w Irlandii spadła o 96%

Najnowsze dane SIMI są zatrważające dla całej branży samochodowej, która nie może spodziewać się, że szybko będzie mogła wznowić sprzedaż.

Oficjalnie informacja o ilości sprzedanych samochodów w kraju pojawi się jutro, ale już dzisiaj możemy powiedzieć, że w całej Irlandii w kwietniu sprzedano niewiele ponad 280 samochodów osobowych. O ile marzec był złym miesiącem dla samochodowych dealerów, bo sprzedano ówcześnie o 64% samochodów mniej, to kwiecień można nazwać samochodowym Armagedonem, bo sprzedaż nowych pojazdów osobowych obniżyła się o 96%.

Stowarzyszenie Irlandzkiego Przemysłu Motoryzacyjnego SIMI poinformowało też o nowościach w tym sektorze i firma Skoda, zamontuje we wszystkich swoich irlandzkich salonach, automatyczne urządzenia do pomiaru temperatury osób wchodzących. Będzie to odpowiedzią na walkę z ograniczaniem wpływu koronawirusa na mieszkańców Irlandii i ograniczenie możliwości potencjalnych zakażeń.

Nieco złośliwie można dodać, iż lepsze będą zapowiadane termometry przy wejściach do salonów Skody, niż żądanie zaświadczenia od lekarza, że nabywca wozu tejże marki, jest zdrów na ciele i…

Bogdan Feręc

Źr: SIMI

Polska-IE: Udostępnij...
Tak złych wyników
Jak mówi Met Éirea
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish