Sprzedaż alkoholu zostanie ograniczona?

Stowarzyszenie reprezentujące sprzedawców alkoholi wezwało rząd, by przyjrzał się możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu.

W wezwaniu pojawiają się nawet propozycje i mówi się o ograniczeniu godzin pracy sklepów Off Licence, a także o ograniczeniu ilości kupowanych alkoholi. Przedstawiciele licencjonowanych punktów sprzedaży napojów wyskokowych poinformowali, że w chwili wprowadzenia ograniczeń w dzielności pubów, ponownie obserwują wzrost sprzedaży wódek, whisky oraz piwa.

W tej sprawie odbyło się już nawet rządowe spotkanie z reprezentacją sklepów Off Licence, a omawiano różne sposoby walki z tym zjawiskiem, które jest niebezpieczne ze względów epidemiologicznych.

Minister stanu Patrick O’Donovan stwierdził na antenie stacji RTÉ One, iż zna sprawę, zajmie się nią z dużą starannością, szukając rozwiązań, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zakażeń koronawirusem.

Słowa ministra nie są kolejną, jak niektórym może się wydawać, próbą ograniczania swobód, a prawdziwą walką z rozprzestrzeniającym się Covid-19, co także powiedziane zostało podczas programu. O’Donovan zwrócił uwagę, iż o ile puby działają w ograniczony sposób i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, to nie ma żadnej kontroli nad zachowaniami osób w domach.

Minister Patrick O’Donovan:

– Kiedy widzisz puszki i butelki zabierane do domu, wiesz, że nie są one zabierane do domu na drinka po kolacji.

Takie zachowania sugerują, że w domach odbywają się większe zgromadzenia, które mogą być przyczyną rozwoju koronawirusa w Irlandii. Minister O’Donovan dodał, że w przyszłym tygodniu, ponownie spotka się z przedstawicielami sklepów Off Licence i przedstawi swoje propozycje rozwiązania problemu.

Bogdan Feręc

Źr: The Tmes/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Rośnie ilość insp
Koniec wakacji. Żal
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian