Spóźnione wsparcie dla firm wykluczonych z CRSS

Rzecznik Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly z zadowoleniem przyjęła zapowiedź, że firmy wyłączone z programu Covid Restrictions Support Scheme (CRSS) otrzymają od dawna spóźnione wsparcie finansowe.

Posłanka O’Reilly dodała jednak, że ​​nowy Program Pomocy Biznesowej Covid-19 (CBAS) nie zastąpi przyznania im dostępu do CRSS.

Teachta Dála O’Reilly powiedziała:

– To mile widziane, że Tánaiste w końcu zdecydował się wysłuchać Sinn Féin oraz środowiska biznesowego i wprowadził pewne wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw wykluczonych z CRSS. Od dnia budżetowego, kiedy ogłoszono Covid Restrictions Support Scheme (CRSS), Sinn Féin zwracała uwagę na ograniczenia płynące z tego programu. Konsekwentnie argumentowaliśmy, że program powinien obejmować wszystkie firmy, które odnotowały spadek obrotów o 75 procent lub więcej. W ramach obecnego CRSS kwalifikują się tylko te firmy, które posiadają stałą siedzibę i ograniczoną liczbę odwiedzin w wyniku pandemii. Przedsiębiorcy, którzy zostali wykluczeni z planu, również wyrazili swoje niezadowolenie rządowi. Wołali o pomoc finansową od państwa. Sinn Féin podnosiło te kwestie i naciskało na włączenie firm, takich jak dostawcy, firmy zajmujące się zarządzaniem imprezami, firmy bez stałej siedziby i wiele innych, które wpadły w tarapaty w ramach programu. Ogłoszenie rządu, że niektóre firmy wyłączone z CRSS, takie jak hurtownie, dostawcy, firmy cateringowe i firmy zarządzające wydarzeniami, otrzymają wsparcie finansowe w ramach nowego programu pomocy biznesowej Covid-19 (CBAS), jest mile widziane i będzie dawać tym firmom nadzieję, że będą w stanie przetrwać burzę pandemii. Niestety, nowy program CBAS nie rozwiązuje problemu wykluczenia firm bez stałej siedziby. W rezultacie wiele firm będzie nadal działać bez żadnego wsparcia. I choć jest to mile widziane, program CBAS nie zapewnia tego, o co prosiły te przedsiębiorstwa – dostępu do systemu CRSS. Sinn Féin nadal wierzy w interes ochrony tak wielu przedsiębiorstw, jak to tylko możliwe, i że rozsądnym rozwiązaniem jest uwzględnienie w systemie CRSS wszystkich firm, które odnotowały spadek obrotów o 75% lub więcej.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Niebiańska praca
Szerszy dostęp do M
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian