Spotkanie poetyckie z Jackiem Podsiadło

Serdecznie zapraszamy na 1. Dubliński Salon Literacki, którego gościem będzie Jacek Podsiadło. Wydarzenie odbędzie się 7 marca, o godzinie 18-tej w Biblary Polish Community Centre & Library. Spotkanie poprowadzi Jacek Jaszczyk – Między Wierszami.

Jacek Podsiadło uważany jest za jednego z najciekawszych współczesnych poetów. Jego wiersze stanowią pewnego rodzaju dziennik życia, skupiają się na codzienności, miłości, drodze. Podczas spotkania będziemy mieli przyjemność posłuchania kilku nowych wierszy autora.

Jacek Podsiadło jest laureatem wielu konkursów literackich, m.in. nagrody im. Georga Trakla, Nagrody Kościelskich, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 i 2017, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2015 (ex aequo z Romanem Honetem), pięciokrotnie nominowany do Nagrody Nike (1999, 2000, 2006, 2015 i 2017), a także za debiut prozatorski do Nagrody Gdynia w 2009 roku. 🏆

➡️ Naszym celem jest jednakże zaprezentowanie nie tylko poezji Jacka Podsiadło, ale także jego twórczości radiowej i filmowej. Dlatego będą filmiki z podróży, jak również fragmenty audycji prowadzonych przez naszego gościa w Polskim Radiu w Opolu.

📌 W trakcie spotkania odbędzie się również wystawa malarska Szymona Mierochy i Macieja Niechciała, którzy razem tworzą swoją sztukę. Jedną z atrakcji podczas wydarzenia będzie wspólne malowanie wraz z naszym gościem specjalnym. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sil we wspólnym projekcie malarskim…O szczegółach projektu poinformujemy podczas eventu.

📌 Oprawę muzyczną zapewni Justyna Kosmulska grając na harfie. 🎼

📌 Spotkanie z Jackiem Podsiadło poprowadzi Jacek Jaszczyk – dziennikarz, radiowiec, poeta. Twórca pierwszej polskiej audycji radiowej w irlandzkim eterze. Autor polskiego pasma m.in. w Radiu Sunrise FM, Dublin City Anna Livia FM, Dublin City FM. Laureat prestiżowego konkursu „WYBITNY POLAK” w Irlandii 2019, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w kategorii OSOBOWOŚĆ.

📌 Organizatorzy wydarzenia:
Polska Drogeria Sarah i Biblary Polish Community Centre & Library

📌 Spotkanie jest biletowane – wstęp – 10 euro. Bilety będą dostępne w Biblary w dniu wydarzenia.

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish