Spotkania z marszałkami Sejmu i Senatu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. W środę rozmawiał z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Rozmowy dotyczyły procedowanej przez parlament ustawy o wyborach prezydenckich.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z marszałkiem Senatu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że przebiegło ono w dobrej atmosferze. – Chcielibyśmy, żeby te prace w Senacie mogły się odbywać w takim tempie i z uwzględnieniem takiego trybu procedowania, że nie będziemy mieli kolejnych tygodni niepewności co do kwestii wyborczych. I  Prezydent prosił o takie sprawne procedowanie, jeżeli chodzi o tę ustawę, marszałek zapewniał, że wolą także Senatu i senatorów jest to, żeby sprawnie tutaj procedować – powiedział minister.

Prezydent.pl


Podkreślał, że Prezydent chce stabilizacji, bo musimy mieć stabilną władzę i perspektywę rozstrzygniętych spraw wyborczych. –  Prezydent apeluje i ufa, że prace w Senacie będą toczyć się sprawnie (…). Prezydent bardzo wyraźnie wskazywał, że oczekuje spranego działania i oczekuje tego, żeby nie następowało jakieś nieuzasadnione przesunięcie prac – zaznaczył.

Polska-IE: Udostępnij...
Plus wdrożył 5G, a
Rząd ogłosił trze
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish