Spotkania dot. Rodzina 500+ już na półmetku

W środę wiceminister Kazimierz Kuberski odwiedził woj. zachodniopomorskie i lubuskie, z kolei wiceminister Krzysztof Michałkiewicz woj. podkarpackie. Podczas spotkań wiceministrowie omawiali stan przygotowań samorządów do realizacji programu „Rodzina 500+” w nowej odsłonie.

W sumie minister Bożena Borys-Szopa oraz jej zastępcy, Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki i Kazimierz Kuberski odwiedzili już 10 województw.  

– Prowadzimy akcje informacyjne w regionach. Chcemy poinformować rodziny o zmianach w programie Rodzina500+, ale także sprawdzić stan przygotowań samorządów do realizacji programu – powiedział w środę wiceminister Krzysztof Michałkiewicz w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Dodał, że pierwsze środki do rodzin mogą trafić już w lipcu. Jeśli chcemy otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca musimy złożyć wniosek do końca września.

e-wniosek od 1 lipca

Z kolei wiceminister Kazimierz Kuberski powiedział: – W lipcu wniosek można to zrobić online przez naszą stronę Empatia, bankowość internetową i PUE ZUS.

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Wsparcie dla 4,4 mln rodzin

W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Te pieniądze stanowić będą realne wsparcie rodzin i inwestycję w przyszłość dzieci.

Ostatnie spotkania odbędą się 24 czerwca – w woj. opolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, podlaskim i 26 czerwca – w woj. warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Gov.pl

Podziel się:

Chełm: Premier na z
Adidas przegrał prz
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn