Spór zbiorowy w Tesco. Związkowcy domagają się 350 zł podwyżki

„Solidarność” działająca w sieci sklepów Tesco weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Pracownicy sieci domagają się podwyżek.

Działająca przy Tesco zakładowa organizacja NSZZ „Solidarność” weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy domagają się podwyżek – dla wszystkich pracowników sklepów od 350 zł brutto oraz 200 zł brutto dla osób na stanowiskach kierowniczych. 

Nieuwzględnienie do 1 lipca postulatów otworzy związkowcom drogę do organizacji referendum strajkowego i ewentualnego ogłoszenia strajku we wszystkich sklepach Tesco.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

– Podczas spotkania ws. postulatów podwyżkowych i wzrostu wynagrodzenia w Tesco Polska, Przedstawiciele Pracodawcy poinformowali stronę związkową, że nie jest przewidziany wzrost wynagrodzenia w roku 2019 dla Pracowników Tesco Polska – podała organizacja.

Związkowcy przypominają, że Tesco w Wielkiej Brytanii podnosi pracownikom pensje o ponad 10 proc., a do tego zatrudnia więcej pracowników ( w Polsce na około 350 sklepów zatrudnia 17,3 tysiąca pracowników. Uśredniając, w Wielkiej Brytanii na jeden sklep przypada około 560 pracowników, a w Polsce na jeden sklep przypada 50 Pracowników).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Przypomnijmy, sieć Tesco zamyka w Polsce cztery sklepy i centrum dystrybucji w Komornikach.

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Rodzina 500+ w nowej
100-lecie ładu wers
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn