Społem chce się bronić przed wcieleniem do państwowej sieci spożywczej

Spółdzielnie Społem, które mają sklepy w atrakcyjnych lokalizacjach, staną się łakomym celem do ich przejęcia przez sieć handlową tworzoną przez państwo – ostrzega dyrektor Hali Mirowskiej w rozmowie magazynem „Społemowiec Warszawski”. Zagrożeniem dla Społem miałaby być sieć sklepów, które mogłaby powstać przy okazji tworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego.

– Głównym zadaniem, przed którym staje Krajowy Związek Spółdzielczy w bieżącym roku jest obrona Spółdzielni Spożywców przed ewentualnymi próbami ich przejęcia poprzez zapowiadany rządowy plan utworzenia państwowej sieci spożywczej w ramach tzw. narodowego holdingu spożywczego – mówi Ryszard Pieńkowski, dyrektor warszawskiej Hali Mirowskiej, która wchodzi w skład Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście.

– Osłabione finansowo poprzez pandemię i brak rządowego wsparcia Spółdzielnie posiadające sklepy usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach, staną się łakomym celem do ich przejęcia – wyjaśnia Bogusław Pieńkowski w rozmowie z „Społemowcem Warszawskim”

Pieńkowski apeluje też o większą pomoc państwa w czasie pandemii. – Jako długoletni działacz i pracownik sektora spółdzielczego, doceniając działania rządu w postaci szeregu tarcz antykryzysowych dla wielu branż gospodarki, oczekuję podjęcia również takich działań w stosunku do rodzimego handlu spółdzielczego, który został praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia – apeluje dyrektor Hali Mirowskiej.

Autor: Społemowiec Warszawski

Polska-IE: Udostępnij
Chmury czarnego PR n
Piotr Słotwiński:
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian