Spodziewane są opady śniegu

Najbliższe dni będą dla wszystkich trudne, głównie z powodu niskich temperatur, które zagościły nad Irlandią.

Obecnie prognozuje się, że zimno, pozostanie z nami przynajmniej do końca tego tygodnia, a przez cały ten czas, temperatury oscylować będą w okolicach zera stopni. Nocami przymrozki do -4 stopni Celsjusza, ale i w dzień nie będzie lepiej, bo o ile regiony wschodnie, mogą doczekać się dziennych wzrostów temperatur, to będzie to zaledwie dwa stopnie na plusie.

Wschód wyspy musi być też przygotowany na opady śniegu, a te, pojawiać się mają najczęściej w hrabstwie Dublin i Wicklow, chociaż nie można wykluczyć, że przeniosą się też dalej na zachód. Najsilniejszych opadów śniegu Met Éireann spodziewa się w czwartek i piątek. Wcześniej prawdopodobne będą opady śniegu z deszczem, a chwilami gradu, co znacznie utrudni warunki na drogach w całym kraju.

Najcieplej ma być na zachodzie Irlandii, bo w dzień termometry wskazywać mają tu od +4 stopni, ale noce, również i tu pozostaną mroźne, ze spadkami temperatur do -3 st. C. Przez cały tydzień będziemy mieli też stosunkowo dużo słońca, ale to nie zdoła ogrzać powietrza do temperatur, które standardowo powinniśmy mieć o tej porze roku.

Meteorolog Gavin Gallagher powiedział, że w najbliższych kilku dniach, będziemy mieli do czynienia z temperaturami niższymi od 3 do 4 stopni, niż zazwyczaj, a maksymalna temperatura w dzień, to zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Będą w kraju rejony, mówił dalej Gallagher, gdzie w ciągu dnia, termometry wskazywać będą zaledwie +1 stopnień, ale i spadnie w nocy do -5 stopni.

Wzrostów temperatury możemy spodziewać się dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy zmienią się układy baryczne. Wtedy na irlandzkim niebie zagości znacznie więcej chmur, z których popada deszcz, ale front znad Atlantyku, przyniesie również kilkustopniowe ocieplenie.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Poland to shut down
Covidowy test nie dl
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian