Spodziewane opóźnienia w Porcie Dublin

Jutro w nocy w Port Dublin zacznie działać w odmienny sposób, a stanie się tak po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Władze Portu ostrzegają, że pomimo wielu przygotowań, należy spodziewać się opóźnień, chociaż to tylko spodziewane trudności. Z tego powodu dzisiaj w Porcie zebrała się grupa złożona z urzędników Revenue, celników, Gardy oraz Departamentu Transportu i Rolnictwa, a omawiano możliwość złagodzenia zakłóceń, jakie mogą występować od 1 stycznia 2021 roku.

Jak powiedział dyrektor generalny Dublin Port Company Eamonn O’Reilly, infrastruktura graniczna w porcie została przygotowana, pracownicy przeszkoleni, a całość kosztowała 30 milionów euro. Dodatkowo Port Dublin wprowadził kilka zmian, bo odprawy do i z Wielkiej Brytanii odbywać się będą 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co powinno pomóc w pozbyciu się ewentualnych zatorów, ale władze portowe i tak spodziewają się pewnych utrudnień, przez około trzy pierwsze miesiące przyszłego roku.

W dublińskim porcie powstało osiem nowych obiektów inspekcyjnych, które ustawione są w sześciu lokalizacjach portu, aby nie blokować dróg wjazdowych na promy. Władze Port Dublin apelują również do przewoźników, żeby w pierwszych dniach obowiązywania nowych zasad odprawy celnej, zjawiali się w porcie nieco wcześniej, co może być potrzebne do terminowego załatwienia wszystkich spraw związanych z dokumentacją celną.

Zmiany, z jakimi spotkają się przewoźnicy w Porcie Dublin, opisane zostały w specjalnym przewodniku, a zapoznać się z nimi można TUTAJ>>>

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Sylwestrowe kontrole
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian