Spis Powszechny rozpocznie się 3 kwietnia 2022 roku

Central Statistics Office informuje, że Census 2022 rozpocznie się z opóźnieniem, czyli 3 kwietnia 2022 roku.

Wcześniej Spis Powszechny miał odbywać się miał 18 kwietnia 2021 r., ale ze względu na pandemię, przełożony został pierwotnie na 3 marca, a teraz na 3 kwietnia tego roku. W Spisie udział biorą wszyscy mieszkańcy Republiki Irlandii i jak podkreśla CSO, jest to dużym wyzwaniem logistycznym. Ostatni raz Census przeprowadzony był w Irlandii w 2016 roku i był jednym z pierwszych, gdy na jego kartach pojawiły się zmiany.

Tegoroczne zmiany obejmują m.in. „kapsułę czasu”, a w tej będzie można przekazać poufną wiadomość dla przyszłych pokoleń, która przechowywana będzie w tajemnicy przez 100 lat, a następnie ujawniona. Kolejne pytania dotykają informacji o odnawialne źródła energii, opieki nad dziećmi, alarmów przeciwpożarowych, palenia, pracy w domu, wolontariatu, dostępu do internetu i urządzeń oraz podróży do domu z pracy, szkoły lub uczelni.

W tegorocznym Spisie Powszechnym udział weźmie 5200 rachmistrzów spisowych, a pojawiać się będą w naszych domach od 28 lutego do 6 maja 2022 roku, chociaż fizycznie mogą pojawiać się dopiero od dzisiaj. Każde gospodarstwo domowe powinno otrzymać i wypełnić formularz Censusu do 3 kwietnia. 4 kwietnia rozpocznie się proces zbierania przez rachmistrzów formularzy. Każdy rachmistrz ma obowiązek mieć przy sobie imienny identyfikator ze zdjęciem i logo Central Statistics Office, a także specjalny dokument poświadczający, iż jest rachmistrzem spisowym Census 2022.

Bogdan Feręc

Źr: CSO

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська