Specjaliści odradzają zmianę pracy

Osoby planujące zmianę pracy, powinny wstrzymać się z decyzjami, a przynajmniej rozważyć, czy obecnie, jest to najlepszy okres na podejmowanie takich radykalnych kroków.

Wiele osób uznało, że zakłady pracy, w których są zatrudnione, nie spełnia już ich oczekiwań lub rozmowy w zakresie podwyżek płac, zakończyły się fiaskiem, więc stwierdzają, że przyszedł czas na zmianę pracodawcy. W tym zakresie wypowiedzieli się jednak specjaliści ds. zatrudnienia i są zdania, że styczeń ‘22, nie jest do tego odpowiednią porą.

Chodzi tutaj o poziom zakażeń koronawirusem i ograniczone możliwości spotkań rekrutacyjnych, a w niektórych przypadkach, są one wręcz niezbędne, by potencjalny pracodawca, mógł zapoznać się z umiejętnościami przyszłego pracownika.

Są oczywiście firmy, które rozwiązały ten problem, bo rozmowy kwalifikacyjne, prowadzą w systemie online, jednak i to może się nie sprawdzić do końca, albowiem nie jest pewne, w jakim kierunku iść będą działania władz kraju, czyli może się okazać, że w okresie pomiędzy odejściem z jednej firmy a rozpoczęciem pracy dla drugiego przedsiębiorstwa, wprowadzone będą ograniczenia wyższego poziomu, więc „przechodzący” bezrobotny, pozbawiony zostanie możliwości podjęcia zatrudnienia.

Rekruterzy radzą, aby poczekać przynajmniej trzy tygodnie, obserwować sytuację związaną z Covid-19 i na podstawie szerszych danych oraz informacji płynących do rządu, podejmować tak istotne decyzje.

Mówi się, że powinna tak postąpić większość osób, która planuje zmianę pracodawcy, chociaż są zawody, w których nie ma obaw o możliwość dłuższego covidowego przestoju, ale to pozostawia się indywidualnym decyzjom.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy wszyscy uczniowi
Polityka UE nie spod
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська