Spadły ceny samochodów rodzinnych

Mediana ceny najczęściej oferowanych do sprzedaży rodzinnych aut używanych spadła w marcu br. o 400 zł. Najbardziej obniżyła się mediana ceny Volkswagenów Passatów, aż o 2 374 zł.

SUV-y rządzą na drogach, ale rosnące koszty życia zwiastują powrót do mniejszych i tańszych samochodów rodzinnych. Potwierdzają to informacje płynące z rynku wtórnego. Rosnące koszty utrzymania, wysokie ceny paliw i rosnące ceny ubezpieczeń powodują, że kierowcy chętniej decydują się na zakup oszczędnych używanych aut rodzinnych.

Chętni na zakup lub zmianę używanego auta rodzinnego mają obecnie dobrą okazję, ponieważ sprzyja im spadek cen na rynku wtórnym. Staniały najbardziej popularne wśród kierowców modele. Mediana ceny Opla Astry, który jest najczęściej oferowanym do sprzedaży autem używanym, w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1 400 zł.

– Największy jednak spadek mediany cen zanotowały używane modele z grupy Volkswagen, Skoda Octavia staniała o 1 910 zł, a Volkswagen Passat aż o 2 374 zł – mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Molasy, Business Country Manager PL w AUTOCENTRUM AAA AUTO sp. z.o.o.

Dobry samochód rodzinny z drugiej ręki powinien być praktyczny, ekonomiczny w użytkowaniu i bezpieczny. Można wybierać auta rodzinne, od hatchbacków, przez kombi, aż po modne SUV-y i auta typu MPV.

– Warto zastanowić się nad zmianą SUV-a na kombi, aby zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, zwłaszcza że duże kombi jest niemal równie komfortowe przy przewożeniu dzieci i rodziny – komentuje Paweł Molasy, AUTOCENTRUM AAA AUTO sp. z.o.o.

Źr:

Photo by Karan Shiwalkar on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Technologia w służ
Raport: jak UE reali