Spadła ilość rejestracji nowych pojazdów, ale właściciele salonów samochodowych widzą ożywienie

The Society of Irish Motor Industry (SIMI) informuje o najnowszych wynikach sprzedaży samochodów, a rezultat nie jest zadowalający.

W maju liczba nowych rejestracji spadła w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym o 72,3%, co oznacza, że zarejestrowano zaledwie 1751 nowych pojazdów. Rok temu w maju było to natomiast 6320 samochodów. W ujęciu ogólnym rok do roku wyniki do końca maja również wyglądają źle, bo ilość rejestracji obniżyła się o 34.6%, a to oznacza również spadek sprzedaży.

Podobnie kształtowała się sytuacji na rynku samochodów użytkowych, a tych w porównaniu do maja 2019 roku sprzedano o 70% mniej, a w segmencie samochodów ciężarowych sprzedano o 69,8% pojazdów mniej.

Co ważne, większość salonów samochodowych otwarta została 18 maja, a od tego czasu, jak mówią ich właściciele i managerowie, notuje się duży ruch, bo klientów jest sporo, chociaż więcej oglądających, niż dokonujących zakupów. Istotne jest również, że rośnie ilość zamówień na nowe samochody, a te odbierane będą po drugiej połowie roku, czyli już w lipcu.

Bogdan Feręc

Źr: SIMI

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish