SOPRAN WYJĘTY SPOD PRAWA 😍💙🎥

W każdym kraju znane są legendy o banitach i rozbójnikach, którym sławę miała przynosić walka w obronie biednych i uciśnionych, czyli tych, którzy „rozdawali biednym dobra zrabowane w czasie napadów na bogatych”.


Najlepszym przykładem może być historia Robin Hooda.
Możecie o nim poczytać – https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Robin_Hood

Zapewne zadajecie już sobie pytanie – Dlaczego Robin z wyspy obok?!? Przecież Irlandia też miała podobnych banitów, choćby Redmonda O’Hanlon znanego z XVII-wiecznych podań…


Wszystko za sprawą – sopranu dramatycznego, czyli głosu kobiecego, wyższego od altu i mezzosopranu, ale niższego od sopranu lirycznego i koloraturowego. Obejmującego zakres b-cis (UFF!). Takim nietuzinkowym głosem może pochwalić się na przykład Moya Brennan (Maire Brennan, właśc. Máire Ní Bhraonáin) – irlandzka wokalistka znana z występów w rodzinnej formacji CLANNAD.

Mieszkanka DUBLINa, jako liderka zespołu, zasłynęła na przykład z muzyki do bardzo popularnego w latach 80 serialu/filmu „Robin z Sherwood”, gdzie bardzo charakterystyczna muzyka wprowadza każdego widza w celtyckie dziedzictwo w normandzkich czasach.

Przemysław Zbieroń
Więcej znajdziecie – https://en.m.wikipedia.org/wiki/Moya_Brennan

P.S. Moya jest najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa a jej siostrą jest m.in. Enya.😉
Fot. Google, Shamek w Dublinie – Radio PL

Podziel się:

Brudna woda! Ponowne
JEDNA SŁUŻBA, DWA
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn