Socjaldemokracja niepokoi się o stan służby zdrowia

Do niedawna mówiono, że są obawy, iż irlandzka służba zdrowia, może doczekać się zapaści z powodu dużej ilości pacjentów koronawirusem, ale to już się stało, mówi wiceszefowa SocDem.

Róisín Shortall stwierdziła, że szpitale w kraju, borykają się z ogromną ilością pacjentów z Covid-19, a oddziały intensywnej terapii, działają już na granicy swoich możliwości. Sytuacja stanęła obecnie na „ostrzu noża”, więc potrzebne są natychmiastowe działania, by wesprzeć lekarzy i pielęgniarki, ale dać również możliwość leczenia pacjentom.

Pojawiły się też obawy, iż usługi medyczne, w tym intensywna opieka lekarska, mogą być w kraju „racjonowane”, więc to kolejny punkt, którym rząd powinien się zająć.

Wg przedstawicielki Socjaldemokracji, w najbliższych tygodniach, szpitale mogą mieć problemy, aby poradzić sobie ze wszystkimi osobami, które wymagać będą pomocy lekarskiej, a jak się wydaje, wkrótce, system opieki zdrowotnej w kraju, straci zdolność funkcjonowania, nie mówiąc już o jego sprawnym działaniu. Irlandzkie szpitale, mówiła dalej socjaldemokratka Shortall, straci też zdolność zaspokojenia potrzeb w zakresie intensywnej opieki medycznej, a zapotrzebowanie na łóżka OIOM, nadal rośnie i może pojawić się kolejna duża ilość ludzi, którym potrzebna będzie specjalistyczna opieka.

Róisín Shortall podkreśliła, że Irlandia, miała w ubiegłym tygodniu, najwyższy wskaźnik zakażeń Covid-19 na świecie. Ostatniej nocy, w Dublinie, dostępnych było zaledwie 12 łóżek OIOM, dodała posłanka.

Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Sinn Féin chce zaos
„W dzisiejszym św
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian