Socjaldemokraci chcą interwencji rządu

Po ogłoszeniu utraty 440 miejsc pracy potrzebna jest pilna reakcja rządu, powiedział przedstawiciel Socjaldemokracji.

Poseł z Dublin Bay North Cian O’Callaghan wyraził zaniepokojenie wiadomościami, że 440 pracowników firmy farmaceutycznej w Baldoyle ma stracić pracę.

O’Callaghan powiedział:

– Pracownicy Viatris w Baldoyle Industrial Estate dowiedzieli się dzisiaj, że zakład zostanie zlikwidowany w ciągu dwóch lat w ramach globalnej restrukturyzacji firmy. Moment ogłoszenia tego ogłoszenia, który przypada dokładnie na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, nie mógł być gorszy dla pracowników i będzie to czas niepokojący dla nich i ich rodzin. Biorąc pod uwagę ekonomiczne skutki Covid-19 i Brexitu, które prawdopodobnie będą odczuwalne na rynku pracy jeszcze przez jakiś czas, skala tych zwolnień jest głęboko niepokojąca. Personel Viatris będzie musiał uzyskać pełne wsparcie rządu w zapewnieniu nowego zatrudnienia w nadchodzących trudnych miesiącach. W międzyczasie mam nadzieję, że firma wywiąże się ze swojego zobowiązania, aby zaoferować poszkodowanym pracownikom kompleksowe pakiety odpraw i usługi doradztwa zawodowego. Zachęcam ich do jak najszybszego kontaktu z przedstawicielami pracowników. Ponadto IDA powinna pracować nad znalezieniem firmy zastępczej i nowych miejsc pracy dla tego ważnego miejsca w Baldoyle Industrial Estate.

*

Na marginesie trzeba się zastanowić, dlaczego posłowie, czy nawet ugrupowania, walczą o niektórych tylko pracowników? Ile razy zdarzało się, że zwalnianych było np. 20 lub 30 zatrudnionych, a świat polityki milczał? Czym różnią się ci ludzie, o tych zwalnianych z Viatris? Albo walczy się o wszystkich i wszystkie miejsca pracy, albo zachowania o znamionach hipokryzji, będą obecne na wyspie, jak były do tej pory.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE: Udostępnij
Nie odwiedzajcie rod
„Mrówka zombie”
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian