Social Welfare bezpodstawnie odrzucił prawie 2000 wniosków o zasiłki

Departament Ochrony Socjalnej poinformował, że doszło do pomyłki podczas kwalifikacji niektórych wniosków o zasiłek pandemiczny.

Wg pracowników Department of Social Protection, podczas opracowywania wniosków popełniono błędy w kwalifikacji osób do przyznania zasiłków, ale ten błąd zostanie naprawiony w tym tygodniu. Przed świętami wielkanocnymi okazało się, że urzędnicy Social Welfare odrzucili ponad 1700 wniosków o zasiłek, a nie powinni tego zrobić.

Niektóre osoby składające aplikacje o zasiłek pandemiczny, otrzymały odpowiedź odmowną, a powodem miał być brak spełnionych warunków do przyznania pomocy socjalnej w wysokości 350 €.

Po fali odwołań, jaka trafiła na ręce pracowników Departamentu Ochrony Socjalnej, przeprowadzono analizę wszystkich odrzuconych ze względów merytorycznych wniosków, a w ponad 1700 przypadków okazało się, że to urzędnicy popełnili błędy, niepoprawnie kwalifikując aplikację.

Wyjaśniając sprawę asystentka sekretarza generalnego w Departamencie Premiera Liz Canavan, powiedziała, że problem został już naprawiony, a Social Welfare w tym tygodniu prześle na konta wnioskodawców pieniądze.

Za błąd oraz spowodowane nim niedogodności przeprasza również Departament Ochrony Socjalnej i już rozpoczął akcję informowania osób, którym niepoprawnie zakwalifikowano aplikacje, iż w tych dniach otrzymają zasiłek pandemiczny, wraz z wyrównaniem od dnia złożenia wniosku.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij...
Maszty 5G są niebez
KE wydaje zalecenia:
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish