Smycz będzie dłuższa. Jakie koronawirusowe zasady zostaną zmienione?

Na piątek zaplanowano informację rządu o dalszych krokach, jakie podejmowane będą w sprawie postępowania w okresie pandemii.

Z rządowych doniesień wynika, że zmieni się niewiele, ale jednocześnie dużo, bo nastąpi pewnego rodzaju uwolnienie nas od obowiązku poruszania się w promieniu 2 kilometrów od domu. O ile rząd przychyli się do propozycji złożonej przez Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, to po wygaśnięciu obowiązujących przepisów, które obowiązywać będą do 5 maja, strefa wolnego poruszania się, rozszerzona zostanie do 10 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Otwarte zostaną pola golfowe i korty tenisowe, chociaż nie mówi się jeszcze o innych miejscach aktywności fizycznej, czyli o parkach i plażach. Wszędzie jednak wymagany będzie nakaz zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, więc odległości 2 metrów.

Kolejna propozycja dotyczy osób w wieku powyżej 70 lat, a te będą mogły korzystać z miejsc rekreacyjnych i ośrodków sportowych w wyznaczone dni, które przeznaczone będą wyłącznie dla nich.

To tyle, więc z jednej strony mało, ale też dużo, bo nie będziemy musieli pilnować się, by nie przekroczyć wyznaczonej strefy 2 kilometrów. Tylko gdzie iść, jak wszystko nadal będzie zamknięte?

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Rośnie ilość skar
Ptasia grypa pochło
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish