Śmierć kroczy raz obraną drogą. Czarny czwartek

Ministerstwo Zdrowia informując o stanie zdrowia społeczeństwa, wyraziło zaniepokojenie wzrostem ilości zgonów spowodowanych koronawirusem.

Minister zdrowia Simon Harris poinformował, iż ilość przypadków śmiertelnych w Irlandii zaczęła rosnąć, a to „przyćmiewa postępy w wojnie z wirusem”. Minister Harris miał na myśli wczorajsze 43 zgony, a co gorsze, do 10 z nich doszło w jednym zaledwie domu opieki i to pomimo ogólnego spowolnienia rozprzestrzenienia się wirusa Covid-19 w Irlandii. Łącznie na Zielonej Wyspie zmarło już 486 osób, które zakażone były koronawirusem, a w samych domach opieki są to 253 osoby.

To jeden z najgorszych dni pod względem umieralności, powiedział minister Harris, który ze smutkiem przekazał tę informację, ale zaznaczył, iż rząd zrobi teraz wszystko, co w jego mocy, aby wesprzeć ośrodki dla osób starszych i ograniczyć tam ilość zachorowań oraz zgonów.

Dyrektor Departamentu Zdrowia dr Tony Holohan powiedział natomiast o nowych zakażeniach, a tych zanotowano wczoraj 629, z czego 95 wynikało z testów, które były opóźnione.

Ilość nowych zachorowań może być spowodowana opóźnieniami, jakie do tej pory występują w badaniach próbek, więc osoby, które poddane zostały testowi, nie są świadome, iż są nosicielami wirusa Covid-19, czyli bezwiednie przekazują go kolejnym osobom. W tym przypadku jest niezwykle ważne, by laboratoria w kraju i poza jego granicami, przyspieszyły w miarę możliwości badania, co pozwoli na ujawnienie wszystkich zakażonych, a ci zostaną odizolowani i nie będą przekazywać wirusa kolejnym osobom.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Banki ż
W co gra Ambasada RP
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish