Służba zdrowia ma problemy z pracownikami

Opieka nad pacjentami w szpitalach, przychodniach i innych placówkach służby zdrowia jest zagrożona, a powodem stała się ogromna ilość pracowników medycznych, która z powodu Covid-19, przebywa na kwarantannach lub zwolnieniach lekarskich.

Ogółem już ok. 14 000 pracowników służby zdrowia brakuje na oddziałach szpitalnych i ośrodkach zdrowia, co powoli zaczyna paraliżować system opieki zdrowotnej w Irlandii, a podejmowane są także decyzje o zamykaniu niektórych łóżek szpitalnych i ogranicza się dostęp do opieki zdrowotnej. Dyrektorzy szpitali mówią oficjalnie, iż w tym stanie, w jakim znalazły się ich placówki, „to stała żonglerka”, aby zapewnić działanie ich placówek, a dostępni pracownicy, wciąż przesuwani są na inne oddziały.

Dyrektorzy szpitali dodają, że nie są w stanie określić, jaki stan zastaną przychodząc rano do pracy, bo nie wiedzą, ile osób z personelu, zgłosi swoje zakażenie lub podejrzenie zakażenia i będzie wymagało izolacji, lub oczekiwać na wykonanie testu PCR.

Z podobnymi problemami zmagają się przychodnie lekarskie, które także zmuszone są ograniczać przyjęcia pacjentów, a to prowadzi do tworzenia się kolejek do lekarzy pierwszego kontaktu, ale też większości innych.

Wracając do szpitali w Ireland East Group, zarządzającą największymi szpitalami w Dublinie, brakowało 1400 pracowników, a w South i South West, nieobecnych było 1424 pracowników. Rzeczniczka Saolta Group na zachodzie i północnym zachodzie powiedziała, że ​​liczba pracowników spadła o 1400 osób.

W podziale na szpitale sytuacja też wygląda nieciekawie, gdyż w Szpitalu Uniwersyteckim Limerick Group na 4974 pracowników, w związku z Covid-19, nieobecnych było 554 zatrudnionych. Szpital St. James’s Hospital w Dublinie zgłosił brak 246 pracowników, a sytuacja nie była lepsza w Galway, bo i tam brakuje prawie setki osób na oddziałach medycznych.

Szpitale ratując się przed utratą możliwości leczenia pacjentów z najcięższymi chorobami, zaczęły odsyłać do domów osoby, które nie wymagają już stałego dozoru lekarskiego, by umożliwić opiekę na oddziałach intensywnej terapii oraz nagłych przypadków.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland attracted a r
Na święta wydaliś
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська