Służba zdrowia będzie miała 900 dodatkowych łóżek

Health Service Executive przesłało do Ministerstwa Zdrowia plan opieki zdrowotnej na najbliższe miesiące, a w tym, zapewnić chce 900 dodatkowych łóżek szpitalnych.

Przygotowując się do zimy, w cięższych, jak się wydaje warunkach, bo z nałożonymi na siebie chorobami sezonowymi oraz koronawirusem, HSE określiło, iż potrzebować będzie dodatkowych 900 łóżek dla pacjentów nagłych, w tym 50 łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Jeżeli plan zostanie zaakceptowany przez ministra zdrowia Stephena Donnelly, to do irlandzkiego systemu ochrony zdrowia wpłynie dodatkowo 600 mln €, a te wydane będą od teraz do końca kwietnia 2021 roku. HSE jest zdania, że w tym roku wyda ok. 200 mln €, natomiast w pierwszych czterech miesiącach roku przyszłego, na leczenie pacjentów potrzeba będzie 400 mln €.

Nie ujawniono do tej pory, ile osób dodatkowego personelu pielęgniarskiego oraz lekarzy planuje się zatrudnić, by poradzić sobie z większą ilością pacjentów, ale można się domyślać, że obecna ilość musi się znacząco zwiększyć, by system ochrony zdrowia, poradził sobie ze wszystkimi przypadkami.

Decyzja ministra zdrowia oczekiwana jest w tym tygodniu.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij
Garda zatrzymuje oso
Decyzja podniesienia
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian